uusmaailm
partel

Foto: Siim Männik

Lubage tutvustada.
Nagu te ehk mäletate, otsisime kevadel tänavafestivalile uut peakorraldajat. Ja me leidsimegi ta üles! Saage tuttavaks Pärtel Soosaluga, kelle eestvedamisel toimub 6. ja 7. septembril järjekorras juba kaheksas Uue Maailma tänavafestival.

Mis sind motiveeris festivali peakorraldaja ametile kandideerima?
Kandideerimine oli esialgu täiesti spontaanne. Istusin reede õhtul kontoris, nägin enne tööpäeva lõppu kuulutust ning saatsin CV ära. Alles nädalavahetusel hakkasin asja peale pikemalt mõtlema. Olin selleks hetkeks juba mõnda aega ringi vaadanud, mida võiks mu Õpilasmaleva põhitöö kõrvalt veel teha. Lisaks selle olen suvel mõnda aega hõivatud ka Viljandi pärimusmuusika festivalil, kus tegelen telklaga, kuid energiat tundus veel üle olevat.

Sa oled õppinud Viljandis kultuurikorraldamist. Millised töökogemused selles valdkonnas su enda jaoks kõige toredamad on olnud?
Kindlasti Viljandi Pärimusmuusika festival. Siis sain esimest korda ühe suure festivali korraldamise juures olla. Nagu Uue Maailma festivalil, organiseerivad ka seda inimesed, kellele ettevõtmise keskne idee otsast lõpuni korda läheb ning kes endast parima annavad. Minu arvates saabki parima tulemuseni jõuda ainult motiveeritud meeskonnaga, kellel on sama siht ja suund.

Hetkel tundub mulle,  et festivali –ja projektikontserdi formaat istub mulle päris hästi. Just see, et töö on ajaliselt kindlalt piiritletud, on kindel algus ja lõpp. See annab omamoodi turvatunde. Ei ole näha mingit lõputust. Teine positiivne asi selle juures on, et kõik probleemid saavad lahendatud üsna väikese aja sees ja igal juhul! Kas ühel moel või teisel. Muud varianti ei ole.

Palun räägi lühidalt, milline tänavune festival võiks tulla. Ja mis sa arvad, kas midagi ka muutub, kus meil on uus eestvedaja sündmusel?
Kindlasti jäävad selleaastasel festivalil alles kõik traditsioonilised ja toimivad asjad: turg, kodukohvikud, kontserdid jne. Samas ei ole minu arvates ükski Uue Maailma festival olnud samasugune kui eelmine. Suures osas on festival isekorralduv ehk kohalikud elanikud ning entusiastid teevad seda ise. Korraldusmeeskonna ülesanne on pigem toetada nõu ja jõuga erinevaid ettevõtmisi, luua taristu turu ja kohvikute paremaks toimimiseks ja jagada külastajatele infot mis ja kus toimub.

Seega kindlasti näevad külastajad kõike seda, mille pärast nad ikka ja jälle festivalile tulevad, samas on ka palju uut, mida varem pole olnud. Täpsem info selle kohta, mis festivalil toimuma hakkab, täieneb järk-järgult suve jooksul.

Tavaliselt on igal vabatahtlikult tegutsejal mingi oma teema, mis rohkem südamelähedane. Mis teema sinul selleks on?
Ausalt öeldes ei tea ma ise ka täpselt, mis see „minu teema“ on. Proovin elada tänases päevas, hoida silmi lahti ja vaadata, mis ümberringi toimub. Adumata, kui palju või vähe mul festivali ajal aega hakkab olema, tahan kindlasti korraldada tänavamängude osa, pallimängu „neli ruutu“ turniiri näiteks. Laiemalt on praegu minu teema Uue Maailma festival.

Mida Sa ise loodad meie festivalil kogeda/ millist elamust saada?
Kuna see on minu esimene kord olla nii suure vastutusega koha peal, loodan kindlasti, et kõik lõppeks positiivselt, et ma oleksin enda ülesannete kõrgusel ja ei läheks ette seatud lati alt läbi. Elamus tuleb kindlasti senistest festivalidest kõige võimsam. Hetkel tundub, et nii lahedat festivali, mis tuleb selle aasta septembri esimesel nädalavahetusel, ei ole varem kuskil ja kunagi tehtud.

Mis su suhe Uue Maailma piirkonnaga on?
Ma olen üles kasvanud siin samas lähedal Kassisabas. Vahepeal õpingutega seotult elasin Viljandis ning pärast seda kolisingi Saturni tänavale, kus olen praeguseks pisut üle aasta elanud. Eks see ole minu jaoks harjumuspärane elukeskkond.

Küsimused küsis ja vastused kirjutas üles Merit Kask.

 

Share Button

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>